Enya

Wyjątkowść piosenkarki

Wszyscy doskonale wiedzą, jak trudno jest dzisiaj wypłynąć na rynku muzycznym z czymś, co nie kojarzy się z popem i elektroniczną łupanką. Nie brakuje muzyków, którzy swoją grą odstają od wszelkich znanych norm, nie powielają wzorców, które ludzie znają aż do przesady.

Jednym z niewielu wyjątkowych przykładów, choć zaczęła w latach, w których jeszcze nie było tak trudno oryginalnym muzykom, jest Enya. Ten wyjątek od reguły w dalszym ciągu pozostaje fenomenem. Enya wykonuje piosenki tak charakterystyczne, że nie sposób ich z niczym pomylić. Jej wokal potrafi przenieść gdzieś daleko w spokojną przestrzeń. Do dzisiaj jest nierozłącznie kojarzona z filmem Władca Pierścieni, do którego skomponowała genialną piosenkę May It Be.

Related Articles

Krótka historia

Piosenkarka zaczęła swoją karierę już niecałe trzydzieści lat temu. Kiedy była zupełnie młoda, w 1982 roku, rozpoczęła swoją przygodę z muzyką w pierwszym zespole. Dopiero w 1990 roku świat poznał ją bliżej, gdy zaśpiewała gościnnie na albumie Sinead O`Connor. Stamtąd był już tylko krok do wydania debiutanckiego albumu. Dzisiaj jej[…]

Read More »