Enya

Piosenka do Władcy Pierścieni

Jeszcze kilka lat temu wszyscy fascynowali się trylogią filmową zatytułowaną „Władca Pierścieni”. Nic tak bardziej nie poruszało wyobraźni, jak walka Aragorna z orkami Uruk-Hai, wyprawa Froda i jego przyjaciół, walka Gandalfa ze złymi stworzeniami nie z tego świata.

To wszystko stanowiło owoc pracy wielu artystów, reżysera, aktorów, scenografów i specjalistów od efektów specjalnych, lecz najwięcej klimatu tworzyła tam muzyka. Co ciekawe, piosenkarka Enya, która wykonywała ostatni utwór w filmie, tak zapadała ludziom w pamięć, że jej mistyczny śpiew zostawał kojarzony później już tylko z tym filmem. Niepozorna, drobna kobieta z Irlandii ma niesamowity głos, który potrafi zanieść słuchacza daleko w inny świat.

Related Articles

Muzyka do filmu

Chyba wszyscy słyszeliśmy o wspaniałej wokalistce i kompozytorce irlandzkiej, jaką jest Enya. Wokalistka podbiła serca wszystkich w chwili, gdy popularny stał się film Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia. Reżyser, Peter Jackson, popełnił wtedy dzieło swojego życia i strzelił w dziesiątkę, zapraszając Enyę do skomponowania utworu wieńczącego film. Enya dostała za niego[…]

Read More »