Enya

Który sposób montażu okien wybrać?

Wiele osób czasami wręcz zmuszona jest do tego, aby zmienić swoje miejsce zamieszkania, a jeśli już do tego dochodzi to zazwyczaj największym problemem jest to gdzie chcemy czy powinniśmy zamieszkać. W przypadku, gdy posiadamy odpowiednio dużo pieniędzy to być może warto zdecydować się na budowę własnego domu. Wtedy jak wiadomo nie wystarczy go tylko wybudować, bo trzeba też jakoś wykończyć. Jednym z elementów wykończenia domu jest zamontowanie okien. Jak się okazuje można zrobić to na dwa sposoby. Na pewno nie wszyscy wiedzą o tym, że poza klasycznym montażem możliwy jest jeszcze ciepły montaż okien. Co to takiego i na czym tak naprawdę polega?

Lepsza szczelność, czyli ciepły montaż okien

W porównaniu do klasycznej metody w tego typu montażu okien stosuje się trzy warstwy izolacji. W pierwszej kolejności robiona jest warstwa zewnętrzna przy pomocy taśmy rozprężnej i paroprzepuszczalnej – dzięki niej wilgoć nie przedostaje się do wewnątrz. Kolejna warstwa, czyli środkowa to piana PUR i w rzeczywistości jest ona izolatorem akustycznym oraz termicznym. Zawsze powinna być ona sucha, ponieważ w przeciwnym wypadku nie będzie w stanie chronić naszych pomieszczeń przed powstawaniem pleśni. Ostatnia warstwa w tego typu montażu to uszczelnienie wewnętrzne. Poprzez tę warstwę żadna wilgoć czy para wodna nie przeniknie do warstwy środkowej, a więc jak widać jest to niezwykle ważny element w tym montażu. Teraz odpowiedzmy sobie na pytanie co w zasadzie taki montaż okien nam da.

Niższe rachunki za ogrzewanie

Przede wszystkim nasze pomieszczenia będą bardziej szczelne. Oczywiście nie wszyscy przywiązują do tego uwagę, ale w ten sposób jesteśmy w stanie nawet skutecznie zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, ponieważ ciepło nie będzie uciekać. W dodatku w pomieszczeniach nie będzie wilgoci czy pleśni, a jest to już niezwykle ważny aspekt. Podsumowując wydaje się, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie przedstawiony sposób montaży okien i będziemy mieć z niego również korzyści.

Related Articles

Jak należy leczyć krótkowzroczność?

Istotne w tym procesie leczenia, a zarazem bardzo przydatne będą z pewnością okulary i soczewki korygujące. Na pewno soczewki w tym przypadku będą bardziej praktyczne. Szczególnie dla osób uprawiających sport lub aktywny tryb życia. Warto w tym aspekcie zwrócić się o poradę do okulisty, który z pewnością wybierze najlepsze rozwiązanie.[…]

Read More »

Czym jest outsourcing IT?

Outsourcing IT to nic innego, jak powierzenie zewnętrznej firmie infrastruktury informatycznej przedsiębiorstwa. Wówczas klient ma do dyspozycji cały zespół wyszkolonych specjalistów, a nie tylko jednego informatyka na etacie. Zadania firmy outsourcingowej to między innymi administrowanie serwerami i urządzeniami sieciowymi, dbanie o bezpieczeństwo danych, a także wsparcie techniczne dla pracowników. Zalety[…]

Read More »