Enya

Jak poradzić sobie ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów biodrowych?

Większość ludzi miewa problemy ze zdrowiem – mniejsze lub większe i co najgorsze, trudno jest ich uniknąć. Każdy z nas chciałby, aby takie problemy nas nie dotykały, ale jest to niestety niemożliwe. Trzeba sobie szczerze powiedzieć, że wraz z biegiem lat prawdopodobieństwo występowanie takich problemów jest znacznie wyższe i też w pewnym stopniu warto się na to jakoś przygotować. Bardzo często w szczególności osoby starsze mają problem ze zwyrodnieniami stawów. Objawia się to przede wszystkim bólami. Bardzo często są one tak silne, że trudno jest nawet normalnie funkcjonować. W wielu przypadkach dotyczy to stawów biodrowych, a jeśli mówimy o zmianach zwyrodnieniowych stawów biodrowych to najczęściej nie pozostaje nam nic innego jak tylko alloplastyka stawu biodrowego. Na pewno nie wszyscy wiedzą, co to jest, a więc teraz sobie o tym powiedzmy.

Czym jest alloplastyka stawu biodrowego?

W zasadzie nie ma w tym większej filozofii, bo polega to po prostu na wymianie uszkodzonych struktur i kości. Jeśli będziemy mieć już w swoim biodrze te w pełni sprawne to po pewnym czasie nowe elementy zrosną się z naszymi kośćmi i utworzą jedną całość. Tutaj warto być świadomym tego, że po samym zabiegu może być nam bardzo trudno normalnie funkcjonować i będziemy musieli przygotować się na dość silny ból.

Jak to wygląda po zabiegu?

Wydaje się, że jednym z najczęstszych błędów wśród pacjentów po wspomnianym zabiegu jest to, że nie próbują oni stawać na nogi ani chodzić. Prawda jest taka, że wręcz trzeba to robić, aby nasz staw biodrowy miał zapewniony ruch. Wiadomo, że będzie to mocno boleć, ale mimo wszystko musimy przynajmniej próbować, gdyż wtedy przyspieszymy cały czas regeneracji i przede wszystkim zabieg nie pójdzie na marne. W przypadku, gdy ból jest bardzo mocny to oczywiście możemy brać jakieś tabletki przeciwbólowe. Czasami niestety nie ma innego wyjścia i przeprowadzenie tego zabiegu jest nieuniknione, jeśli chcemy żyć bez bólu. Wiele osób twierdzi jednak, że warto.

Related Articles

Czym jest outsourcing IT?

Outsourcing IT to nic innego, jak powierzenie zewnętrznej firmie infrastruktury informatycznej przedsiębiorstwa. Wówczas klient ma do dyspozycji cały zespół wyszkolonych specjalistów, a nie tylko jednego informatyka na etacie. Zadania firmy outsourcingowej to między innymi administrowanie serwerami i urządzeniami sieciowymi, dbanie o bezpieczeństwo danych, a także wsparcie techniczne dla pracowników. Zalety[…]

Read More »

Jak używać Diesla, aby jego zakup był opłacalny?

Od dziesiątek lat kupno samochodu z silnikiem Diesel jest kontrowersyjnym tematem wśród obeznanych kierowców. Jedni uważają, że jest on bardzo ekonomiczny, a jazda z jego użyciem to czysta przyjemność, natomiast od drugich słyszy się jedynie, że silniki wysokoprężne nadają się tylko do traktorów, a poza tym skutkują strasznymi zanieczyszczeniami. Która[…]

Read More »