Enya

Jak należy leczyć krótkowzroczność?

Istotne w tym procesie leczenia, a zarazem bardzo przydatne będą z pewnością okulary i soczewki korygujące. Na pewno soczewki w tym przypadku będą bardziej praktyczne. Szczególnie dla osób uprawiających sport lub aktywny tryb życia. Warto w tym aspekcie zwrócić się o poradę do okulisty, który z pewnością wybierze najlepsze rozwiązanie. Okulista może także skierować pacjenta na zabieg chirurgiczny, który skoryguje wadę laserowo. Zadaniem tego zabiegu jest nic innego jak odpowiednie ukształtowanie rogówki, tak, aby promienie świetlne, które wpadają do naszego oka zostały zogniskowane prawidłowo. Bardzo ważne jest leczenie w przypadku osób po 40 roku życia. Nie należy tego lekceważyć chociażby z racji wieku. Brak reakcji ze strony pacjenta jest najgorszą z metod. Wiadome jest, że z roku na rok ta wada będzie się jeszcze bardziej powiększać. Dochodzą do tego także choroby współistniejące, co także może być jeszcze bardziej niekorzystne w przypadku osób starszych.

Koszt zabiegu na krótkowzroczność

Jak wiadomo, wszystkie zabiegi chirurgiczne wiążą się w dużej mierze z kosztami. Tak jest również w tym przypadku. Decyzję o zabiegu na krótkowzroczność warto podjąć po uprzedniej konsultacji lekarskiej. Zabieg jest zaliczany do zabiegów kosmetycznych i często nie jest on refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Miopia u najmłodszych

Krótkowzroczność jest dziedziczna i ma podłoże genetyczne. Aby zapobiec dalszemu rozwojowi choroby, należy uczęszczać na wizyty kontrolne do specjalistów. Warto także zintegrować się rodzinnie. Na pewno wspólne zabawy na świeżym powietrzu, czy weekendowe wyjścia na spacer pozwolą pozbyć się złych przyzwyczajeń u dzieci, takich jak długotrwałe przesiadywanie przed komputerem, czy granie na telefonie i bezsensowne marnotrawstwo czasu. Powinniśmy zachęcić dzieci do tego typu aktywności. U wielu dzieci krótkowzroczność rozwija się dość wcześnie. Nie mniej jednak to wada która z roku na rok się pogłębia, aż do ukończenia przez dziecko 20 roku życia, dlatego warto to w miarę możliwości monitorować.

Related Articles

Czy w Portugalii stosowane są rodzime odmiany winorośli?

Portugalia jest obszarem, na którym produkowano wino już w czasach starożytnych. W tej chwili rolnicy produkują rocznie około siedmiu milionów hektolitrów wina, które w jednej trzeciej wyrusza poza granice kraju. Dobrze dobrane, rodzime szczep winorośli pozwalają na tworzenie unikatowych win, które rozpieszczają podniebienia ludzi na całym świecie. Wino portugalskie jest[…]

Read More »

Kosze upominkowe idealne na prezent

Często zastanawiamy się co kupić danej osobie na prezent. Idealnym wyborem zarówno dla młodszych, jak i dla starszych będą z pewnością kosze upominkowe. Można powiedzieć, że jest to prezent skrojony na miarę. Kosze upominkowe będą idealnym prezentem zarówno dla przyjaciółki czy też członków rodziny. Możemy tego typu prezentem obdarować kogoś[…]

Read More »