Enya

Jak należy leczyć krótkowzroczność?

Istotne w tym procesie leczenia, a zarazem bardzo przydatne będą z pewnością okulary i soczewki korygujące. Na pewno soczewki w tym przypadku będą bardziej praktyczne. Szczególnie dla osób uprawiających sport lub aktywny tryb życia. Warto w tym aspekcie zwrócić się o poradę do okulisty, który z pewnością wybierze najlepsze rozwiązanie. Okulista może także skierować pacjenta na zabieg chirurgiczny, który skoryguje wadę laserowo. Zadaniem tego zabiegu jest nic innego jak odpowiednie ukształtowanie rogówki, tak, aby promienie świetlne, które wpadają do naszego oka zostały zogniskowane prawidłowo. Bardzo ważne jest leczenie w przypadku osób po 40 roku życia. Nie należy tego lekceważyć chociażby z racji wieku. Brak reakcji ze strony pacjenta jest najgorszą z metod. Wiadome jest, że z roku na rok ta wada będzie się jeszcze bardziej powiększać. Dochodzą do tego także choroby współistniejące, co także może być jeszcze bardziej niekorzystne w przypadku osób starszych.

Koszt zabiegu na krótkowzroczność

Jak wiadomo, wszystkie zabiegi chirurgiczne wiążą się w dużej mierze z kosztami. Tak jest również w tym przypadku. Decyzję o zabiegu na krótkowzroczność warto podjąć po uprzedniej konsultacji lekarskiej. Zabieg jest zaliczany do zabiegów kosmetycznych i często nie jest on refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Miopia u najmłodszych

Krótkowzroczność jest dziedziczna i ma podłoże genetyczne. Aby zapobiec dalszemu rozwojowi choroby, należy uczęszczać na wizyty kontrolne do specjalistów. Warto także zintegrować się rodzinnie. Na pewno wspólne zabawy na świeżym powietrzu, czy weekendowe wyjścia na spacer pozwolą pozbyć się złych przyzwyczajeń u dzieci, takich jak długotrwałe przesiadywanie przed komputerem, czy granie na telefonie i bezsensowne marnotrawstwo czasu. Powinniśmy zachęcić dzieci do tego typu aktywności. U wielu dzieci krótkowzroczność rozwija się dość wcześnie. Nie mniej jednak to wada która z roku na rok się pogłębia, aż do ukończenia przez dziecko 20 roku życia, dlatego warto to w miarę możliwości monitorować.

Related Articles

Jakie rolki wybrać?

Logiczne jest to, że tak naprawdę każdy z nas w życiu zazwyczaj ma inne pasje i zainteresowania. Jest to zupełnie normalne i być może właśnie, dzięki temu biorą się tematy do rozmów. W przypadku, gdy mamy odpowiednią ilość pieniędzy to możemy z dużym powodzeniem rozwijać nasze pasje, aby robić przede[…]

Read More »

Który sposób montażu okien wybrać?

Wiele osób czasami wręcz zmuszona jest do tego, aby zmienić swoje miejsce zamieszkania, a jeśli już do tego dochodzi to zazwyczaj największym problemem jest to gdzie chcemy czy powinniśmy zamieszkać. W przypadku, gdy posiadamy odpowiednio dużo pieniędzy to być może warto zdecydować się na budowę własnego domu. Wtedy jak wiadomo[…]

Read More »