Enya

Dlaczego lepsze są szklane opakowania na kosmetyki?

W szczególności kobiety na co dzień używają ogromnej ilości kosmetyków. Oczywiście nie oznacza to, że mężczyźni tego nie robią, ale kobiety zazwyczaj mają ich o wiele więcej. Jednak czy ktoś kiedykolwiek zastanawiał się nad tym w jakich opakowaniach jest dany kosmetyk? Szansa na to jest raczej niska, a jak wiadomo zazwyczaj kosmetyki pakowane są w opakowania szklane i w plastikowe opakowania. Jak się okazuje te pierwsze z wymienionych są o wiele lepsze. Dlaczego?

W czym gorsze są plastikowe opakowania na kosmetyki?

Przede wszystkim dlatego, że plastiki nie jest w stanie chronić kosmetyków przed promieniami słonecznymi, które niejednokrotnie na nie padają i nie jest to zbyt korzystne. Z kolei ciemne szkło robi to o wiele lepiej. Jak zapewne wiemy niektóre kosmetyki są bardzo wrażliwe na działanie wysokich temperatur – właśnie z tego względu do ich przechowywania lepsze będzie szkło, które jest w stanie lepiej chronić przed nagrzewaniem, bo skoro plastik nie jest w stanie chronić przed promieniami słonecznymi to dokładnie tak samo jest z nadmiernym nagrzewaniem. Więcej an https://www.lideropakowania.pl/pojemniki-plastikowe.html

Pamiętajmy, że plastik może być szkodliwy

Zapewne nie wszyscy wiedzą o tym, że plastik w swoim składzie najczęściej zawiera wiele metali ciężkich, które nie są zbyt zdrowe i korzystne. Gdy dostaną się do substancji w takim opakowaniu to następnie ona dostanie się na naszą skórę, a tym samym sobie zaszkodzimy – ma to znaczenie w szczególności w przypadku kosmetyków naturalnych. Co więcej, wtedy właśnie kosmetyki naturalne tracą swoje właściwości przez co później ich stosowanie nie ma już raczej żadnego sensu. W dodatku plastik nie jest w stanie ochronić kosmetyków przed dopływem tlenu co może być kluczowe w przypadku kosmetyków, które w swoim składzie zawierają antyoksydanty. Jak zatem widać zdecydowanie lepszym wyborem są kosmetyki w szklanych opakowaniach, bo przede wszystkim nie stracą one swoich właściwości oraz będą wtedy zdrowsze dla naszej skóry co bez wątpienia jest bardzo ważną kwestią.

Related Articles

Jak należy leczyć krótkowzroczność?

Istotne w tym procesie leczenia, a zarazem bardzo przydatne będą z pewnością okulary i soczewki korygujące. Na pewno soczewki w tym przypadku będą bardziej praktyczne. Szczególnie dla osób uprawiających sport lub aktywny tryb życia. Warto w tym aspekcie zwrócić się o poradę do okulisty, który z pewnością wybierze najlepsze rozwiązanie.[…]

Read More »

Czy naprawa silnika mercedesa to częsta i droga sprawa?

Mercedesy od bardzo wielu lat są sławne dzięki swoim prawie, że nieśmiertelnym, Dieslowym silnikom. Mówi się, że przebieg niektórych Mercedesów może sięgnąć nawet dwóch milionów kilometrów bez żadnych awarii. Co jednak dzieje się, gdy to legendarne auto, po pokonaniu setek tysięcy kilometrów, w końcu napotka problemy z silnikiem?

Read More »