Enya

Czym zajmuje się psychoterapeuta?

Psychoterapeuta jest osobą posiadającą wykształcenie wyższe, która skończyła studia podyplomowe z zakresu psychologii w stopniu magistra. Psychoterapeuta prowadzi psychoterapię w oparciu o teorię oraz metody terapeutyczne. Pozwala on na wprowadzenie zmian w życiu oraz rozwój osobisty.

Jak zostać psychoterapeutą?

Zgodnie z zaleceniami Polskiej Rady Psychoterapii psychoterapeuta musi spełniać następujące wymagania:
– posiadać wykształcenie humanistyczne na kierunku psychologii, pedagogiki, socjologii lub wykształcenie medyczne z zakresu psychiatrii,
– ukończyć kurs kwalifikacyjny i zdać egzamin, który certyfikowany jest przez PRP.
Osoba ubiegająca się o stanowisko psychoterapeuty kwalifikacje może zdobyć w szkole psychoterapii. Podczas kursu odbywają się szkolenia teoretyczne i praktyczne, a także praktyka zawodowa z superwizją. Na kurs psychoterapii składa się:
– 700 godzin zajęć praktycznych i teoretycznych, 2 – 3-letnia psychoterapia zgodna z kierunkiem psychoterapii oraz dwuletnia praktyka zawodowa z superwizją.
Czas wymagany do przygotowania się do pracy jako psychoterapeuta wynosi około 4 lat i wymaga dużego poświęcenia i zaangażowania.

Gdzie pracować może psychoterapeuta?

Psychoterapeuta może pracować w swoim gabinecie lub specjalistycznej poradni psychiatryczno – psychologicznej czy ośrodkach terapeutycznych. Psychoterapeuta może także pracować w placówkach socjalnych lub ośrodkach doradztwa zawodowego.

Czym zajmuje się psychoterapeuta?

Psychoterapeuta pomaga w zmaganiu się z problemami psychicznymi oraz w terapii. Zajmuje się leczeniem uzależnień, pomaga osobom, które doznały przemocy. Psychoterapeuta pomaga w problemach rodzinnych oraz problemach związanych z zaburzeniami odżywiania. Najczęściej terapię prowadzone są w grupach lub indywidualnie dla osób dorosłych i dla dzieci.

Related Articles

Co można założyć zamiast firmy?

W Polsce bardzo wiele osób ma problemy ze znalezieniem dobrze płatnej pracy, szczególnie na pełnym etacie, z którego byliby zadowoleni. Właśnie z tego względu wiele osób oprócz pracy na etacie wręcz zmuszona jest do znalezienia jeszcze jakiejś pracy dodatkowej, aby móc spokojnie opłacić wszystkie rachunki i utrzymać rodzinę. Jednym z[…]

Read More »

Co sprawia, że każda impreza jest wyjątkowa?

Kiedy przychodzi czas imprez, potrzebujemy odpowiedniego przygotowania, aby cała uroczystość przebiegła pomyślnie. Z pomocą przychodzą nam przeróżne akcesoria i przybory, dzięki którym przebieg imprezy jest znacząco ułatwiony i przyjemny.

Read More »