Enya

Czy naprawa silnika mercedesa to częsta i droga sprawa?

Mercedesy od bardzo wielu lat są sławne dzięki swoim prawie, że nieśmiertelnym, Dieslowym silnikom. Mówi się, że przebieg niektórych Mercedesów może sięgnąć nawet dwóch milionów kilometrów bez żadnych awarii. Co jednak dzieje się, gdy to legendarne auto, po pokonaniu setek tysięcy kilometrów, w końcu napotka problemy z silnikiem?

Jak często konieczna jest naprawa silników Mercedesów?

Niezaprzeczalnym jest, że wszystkie Diesle firmy Mercedes wykazują się niezwykłą, nawet wśród innych silników wysokoprężnych, wytrzymałością. Jednak legendy o siedmiocyfrowym przebiegu bez zepsucia są tylko częściowo prawdą. Wszystko tutaj zależy od eksploatacji pojazdu, uwadze kierowcy, ale przede wszystkim od marki silnika. Oto kilka popularnych silników Mercedesa i ich przewidywany przebieg, przed koniecznością wizyty w warsztacie:

* Mercedes OM612 – bezproblemowo przejedzie 500 tys. kilometrów i więcej

* Mercedes M112 – jego najlepsze wersje potrafią dotrwać do 300 tys. kilometrów bez napraw

* Mercedes W124 – zniesie około 500 tysięcy kilometrów przebiegu

* Mercedes W190 – milion kilometrów przebiegu nie będzie tu żadnym problemem

Tak jak widać wytrzymałość silników Mercedesa jest bardzo zróżnicowana, jednak wszystkie są wyjątkowo solidne.

Ile kosztuje naprawa silnika Mercedesa?

Niestety, niezawodność i długowieczność tej marki silnika przekłada się na cenę jego części i usług z nim związanych. Koszta szykowania przeciętnych Diesli są już ponadprzeciętnie wysokie, a gdy mechanikowi zlecana jest naprawa silników Mercedesów, nie liczy on kosztów w setkach, ale w tysiącach złotych. Oczywiście wytrzymałość silnika sprawia, że w ostatecznym rozrachunku i tak oszczędzamy, jednak będąc kierowcą takiego pojazdu należy mieć odłożone spore pieniądze, które po latach czekania zostaną przeznaczone na naprawy.

Gdzie dokonać napraw Diesla marki Mercedes?

Oczywiście, można zlecić naprawę każdemu warsztatowi, jednak ta niemiecka marka silników jest na tyle solidna, że dla własnego dobra nie powinno zlecać się pracy nad nad nimi byle komu, ani tym bardziej samemu się jej podejmować. Warto wiedzieć, że istnieją serwisy, których odrębną usługą, albo nawet całkowitą specjalizacją, jest naprawa silników Mercedes! W Internecie bardzo łatwo znaleźć wiele takich serwisów, dlatego powinieneś sprawdzić, czy któryś z nich nie jest blisko Twojego miejsca zamieszkania.

Related Articles

Który sposób montażu okien wybrać?

Wiele osób czasami wręcz zmuszona jest do tego, aby zmienić swoje miejsce zamieszkania, a jeśli już do tego dochodzi to zazwyczaj największym problemem jest to gdzie chcemy czy powinniśmy zamieszkać. W przypadku, gdy posiadamy odpowiednio dużo pieniędzy to być może warto zdecydować się na budowę własnego domu. Wtedy jak wiadomo[…]

Read More »

Czym zajmuje się kancelaria prawna?

Kancelaria prawna jest miejscem, w którym swój zawód wykonuje prawnik oraz inne osoby tam zatrudnione. Kancelaria doradca zakresie prawa oraz reprezentuje swoich klientów w sądzie i w organizacjach administracyjnych oraz w miejscach i sytuacjach gdzie potrzebna jest pomoc prawna.

Read More »