Enya

Czy można osiągnąć sukces życiowy skupując złom?

Ludzie bardzo często patrzą z góry zarówno na złomiarzy, jak i na kupców złomu. Przez krążące w społeczeństwie stereotypy, jak i setki plotek na temat tej pracy taka postawa jest zrozumiała, jednak zupełnie niezgodna z rzeczywistością. Prawda jest taka, że na dobrze prosperującym skupie złomu można zarabiać pokaźne sumy pieniędzy.

Ile dokładnie możesz zarobić na prowadzeniu skupu złomu?

Nie można jednoznacznie określić zarobków, na jakie pozwoli Ci skup złomu. Ten biznes jest trochę jak loteria, ponieważ wszystko zależy tu od ilości i jakości stalowych odpadów jakie ludzie Ci zaoferują. Jednak możemy Ci gwarantować, że w tym biznesie zawsze wyjdziesz na plus! Dlaczego? Zależność jest bardzo prosta, ludzie sprzedają złom za grosze, bo dla nich to wyłącznie niepotrzebne śmieci – jednak Ty, po wydobyciu z niego wszystkich cennych metali i recyklingu, zawsze zarobisz kilkukrotnie więcej niż za nie zapłaciłeś! Szczególną żyłą złota są zniszczone samochody, które mają wiele części złożonych z cennych metali!

Jak otworzyć własny skup złomu?

Masz już podstawy swojego biznesplanu? Odłożone pieniądze na jego realizację? Może nawet potencjalnych pracowników i wykupioną ziemię dla Twojego skupu? Jeśli tak to, jak przy otwieraniu każdej działalności, musisz liczyć się z wieloma wymogami prawnymi. Aby oficjalnie otworzyć własne złomowisko, musisz:

* Zadbać, aby Twój zakład był przystosowany do wszelkich, nawet najmniejszych zasad BHP. Skupy złomu i metali kolorowych są szczególnie pilnowane pod tym względem.

* Szczelnie ogrodzić teren skupu i zabezpieczyć go przed włamaniami i dziećmi.

* Dostać pozwolenie od władz miasta, w którym planujesz otworzyć działalność.

* Zapoznać się dokładnie z treściami przedstawionymi w normie prawnej PN – EN ISO 9001 i ich przestrzegać. Głównie dotyczą one przechowywania i zabezpieczania złomu.

* Zapewnić poczucie bezpieczeństwa nie tylko pracownikom, ale i przyszłym klientom skupu.

* Dostosować się do ustaw prawnych mówiących o ochronie środowiska przed wpływem materiałów żelaznych.

* Uzyskać zezwolenie na zbieranie odpadów u odpowiedniego organu administracyjnego.

Gdy spełnisz te kroki, możesz szykować się na wielkie otwarcie Twojego złomowiska!

Jaki kapitał należy zainwestować, zakładając własny skup złomu?

Nie da się ukryć, że otwarcie własnego złomowiska nie należy do tańszych inwestycji. Poza standardowym opłacaniem pracowników, kupnem lokalu i terenu, czy przygotowaniem reklamy zakładu, znaczną sumę przeznaczysz na spełnienie warunków przedstawionych w poprzedniej części artykułu. Samo zdobycie wszystkich pozwoleń będzie Cię kosztować wiele tysięcy, a musisz też zadbać o bezpieczny, profesjonalny sprzęt, czy utrzymanie samochodów transportowych, które też musisz koniecznie zakupić. Musisz też mieć pieniądze na pierwsze skupowanie, które zwrócą ci się dopiero po recyklingu i sprzedaży cennych metali. Niemniej jednak, wszystkie koszta powinny zwrócić Ci się z nadwyżką po tym, gdy Twój skup rozwinie skrzydła.

Related Articles

Jak należy leczyć krótkowzroczność?

Istotne w tym procesie leczenia, a zarazem bardzo przydatne będą z pewnością okulary i soczewki korygujące. Na pewno soczewki w tym przypadku będą bardziej praktyczne. Szczególnie dla osób uprawiających sport lub aktywny tryb życia. Warto w tym aspekcie zwrócić się o poradę do okulisty, który z pewnością wybierze najlepsze rozwiązanie.[…]

Read More »

Jak przeprowadzić remont samodzielnie?

Każdego dnia na całym świecie przeprowadzana jest wręcz ogromna ilość remontów i raczej w większości przypadków zajmują się tym profesjonalne firmy. Jednak wcale nie musi to tak wyglądać, ponieważ wiele osób posiada odpowiednie umiejętności, aby taki remont przeprowadzać samemu bez pomocy fachowców. Wtedy na pewno da się zaoszczędzić sporo pieniędzy,[…]

Read More »